Hakkımızda


Çakmakcı & Sağıroğlu Avukatlık Bürosu her ikisi de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakütesinden mezun Av. Ramazan Çakmakcı ve Av. Mehmet Şerif Sağıroğlu tarafından kurulmuştur.

Büromuz kurulduğu günden buyana  İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Kadıköy'de çalışmalarını yürütmektedir. Hukukun çeşitli alanlarında ve ağırlıklı olarak İstanbul olmakla birlikte ülkenin çeşitli yerlerinde de dava ve takipler yürüten Avukatlar aynı zamanda müvekkillerine yazılı ve sözlü hukuki danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Mesleki prensip olarak müvekkiller ile davanın esasına ilişkin olarak yapılan görüşmeler tutanağa bağlanmakta ve kendileri ile yazılı avukatlık ücret sözleşmesi yapılmaktadır.

Büromuz mesleki kurallara bağlı olarak çalışma yürütmekte olup özdeşleşme yasağına özel önem göstermektedir. Avukat hakları konusunda da özel duyarlılığa, mücadele azim ve kararlılığa sahip olan büromuz hukukun üstünlüğünü amaç edinen bir toplumda karmaşık hukuki ilişkilerde adaletin gerçekleştirmesine doğrudan katılmayı kuruluş ve çalışma amacı olarak belirlemiştir.